Güneş enerjisi tahliye borusundan su akıtıyor

Güneş enerjisi deposundan su taşıyor,güneş enerji su akıtma nedenleri nelerdir ? gibi sorunlarla karşılaşmak zaman zaman olabilir şeylerdir.güneş enerjisi su ısıtma sistemleri özellikle şamandıra kaynaklı su taşırma,akıtma sorunları oluşturabilir.

Güneş enerjisi tahliye borusundan su akıtıyor taşırıyor
Güneş enerjisi tahliye borusundan su akıtıyor taşırıyor

Enerji sistemleri çalışma prensibi olarak üstteki depo soğuk su deposu,alttaki depo sıcak su deposudur.Enerji sisteminin ihtiyaç duyduğu suyu üst depo muhafaza eder.soğuk su deposunun içerisinde şamandıra,flatör vardır.şamandıralar zamanla arızalanabilir,deforme olabilir,ve sonuç olarak suyu otomatik olarak kesemez ve su sürekli üst kısımdan taşacaktır.

Güneş enerjisi tahliye borusundan su akıtıyor sorununun bir diğer kaynağı ise,kalorifer ,kombi sisteminin yanlış kullanılması veya kombi vanasının arızalı olması olabilir.kombi ve güneş enerjisi kullanımına son derece dikkat etmek gerekmektedir.güneş enerjisi sistemini kullanmak durumundaysak kombi vanası kapalı konumda olmalı.şayet kombiyi kullanacaksak güneş enerjisi sıcak su borusu hattı üzerinde bulunan vanayı kapatmamız gerekmektedir.güneş enerjisi vanaları genellikle evlerin wc bölümünde veya banyoda konumludur.

Güneş enerjisi su akıtma çözümü ise vanaları kontrol etmek ve daha sonra ilgili usta veya servisi çağırmamız gerekmektedir.

kombi vanası arızasını önlemek için sıcak su hattına çekvalf takılmalıdır.Çekvalf küçük bir parça olup evden gelen suyu kesip,enerjiden giden suyu otomatik olarak eve göndermeye yarayan ek parçadır.