Güneş Enerjisi Neden Suyu Isıtmaz ?

Güneş enerjisi suyu neden ısıtmaz sorusuna cevap bulalım.Güneş enerjisi sistemleri güneş ile çalışan sistemlerdir. Özellikle son bahar ve kış aylarında güneş enerjisi suyu ısıtma performansı düşecektir.kış aylarında güneş enerjisinden yüksek performans beklemek biraz zordur.

Güneş Enerjisi Neden Suyu Isıtmaz ?

özellikle vakum tüplü güneş enerjisi modellerinde gördük ki hava ısısının 22 derecelerin üzerinde olması gerekmektedir sitemin randımanlı çalışması için.Adana da güneş enerjisi suyu ısıtma ma sorununun en başında güneşin istenilen ısıyı vermemesidir.Tüketicileri yıl boyunca sistemden aynı performansı beklemesi büyük bir yanılgıdır.İlk bahar ve yaz aylarındaki su sıcaklığı sonbahar ve kış aylarında beklenmekte ve beklenti karşılanamamaktadır.

Adana güneş enerjisi firması Aktaş enerji olarak  en kaliteli malzemelerden üretilen sitemler ile yüksek performanslı enerji sunmaktayız.Güneş enerjilerde suyu tam ısıtmama nedenleri arasında sistem üzerinde herhangi bir erinde su sızdırma ,su akıtma ,su taşırma  gibi sebepleri olabilir.özellikle şamandıra arızası suyu  ısıtmamaya neden olmaktadır.Cam tüplü enerji modellerinde yalıtımın poliüretan olması yalıtımı yani sıcak suyu daha uzun süre muhafaza etmektedir.Eski model panelli enerjilerde panellerin kireçlenmesi ve tıkanması ısıtma performansını düşürmektedir.burada yapılması gereken iç panelleri yenisi ile değiştirmek gerekli.

Diğer bir ısıtmama nedeni ise kullanıcı sayısının çok sistemin küçük olmasıdır.aile ayısı 3 olan bir yere 24 tüplü enerji, yeterken,aile sayısı 5 olan bir yere 30 tüplü güneş enerjisi sistemi olmalıdır.