Güneş enerjisi su ısıtma sistemleri adana firması Aktaş enerji olarak güneş enerjileri su akıtması nedenlerini ele alacağız.

Su akıtmasın da en fazla karşılaşılan sorunun en başında şamandıra (flatör )arızası gelmektedir. Şamandıra soğuk su deposu (kazanının)içinde yer almaktadır.dişli başlığı,turuncu topu olan,bir güneş enerji parçasıdır.Görevi sopu suyu otomatik olarak alıp durdurmaya yarar.Arızalanmasının nedeni şebeke suyunun tortulu,bozuk gelmesidir.şamandıra arılarında yapılması gereken servis çağırıp yenisi ile değiştirilmesidir.

Güneş enerjisi su akıtma nedenleri arasında diğer bir konu ise panel,kollektör delinmesi patlamasıdır.Panel suyu ısıtmaya yarayan camın iç bölümünde yer alan siyah renkli parçadır.panellerin ömrü ortalama 10 yıl.Panel delinmesinde yapılması gereken panelin değişmesidir.Panel tamir edilmez,kaynak yapılmaz.panelin delindiği yere basan ayağın dibinden su sızması şeklinde olur.

su kaçırmanın diğer nedenleri arasında depo delinmesidir.Güneş enerjisi sistemlerinde genellikle 2 adet depo bulunur.Soğuk su deposu ve sıcak su deposu şeklinde.Altta olan sıcak su deposu,üstte olan soğuk su deposudur.depolar zamanla paslanıp delinebilir,çatlayabilir,ve su akıtır.

Güneş enerjisi deposundan su akıtması,kaçırması halinde akıtan depo yenisi ile değiştirilmelidir.Adana da güneş enerjisi su kaçağında , sızdırmasın da Aktaş Güneş enerjisi olarak tüm adana da hizmet vermekteyiz

Güneş Enerjisi Neden Su Akıtır,Kaçırır?

su kaçaklarında yapılması gerekenler,güneş enerjisine giriş ve çıkış vanaları kapatılıp müdahale etmeden yetkili servisten yardım istemelisiniz.Özellikle yeni model solar sistemler ,vakum tüplü güneş enerji modellerinde özellikle kullanıcı müdahale etmemelidir.Yeni model solar güneş enerji sistemleri arızası genellikle şamandıra,silikon conta gibi sorunlardan oluşur.

vakum tüplü güneş enerjisi 24,30,36 tüplü şeklindedir.24 vakum tüplü sıcak su deposu fiyatı için bizimle iletişime geçiniz. 0322 341 10 99.

30 tüplü güneş enerjisi fiyatı ve sıcak su deposu fiyatı için yine bizi arayınız.