Güneş enerjisi neden su akıtır ?Güneş enerjisi neden su taşırır,sızdırır,kaçırır ? gibi sorunun birden fazla nedeni olabilir.Özellikle soğuk su deposundan su akıtması genellikle şamandıra ,flatör denilen suyu otomatik alıp kesmeye yarayan parçadan kaynaklanabilir.Enerjiden su akmasında ilk yapılması gerekenler vanaları kapatmak olmalıdır.

Güneş Enerjisi Neden Su Akıtır -
Güneş Enerjisi Neden Su Akıtır –

Güneş enerjisi sistemlerinin tahliye borusundan su akıtmasının bir diğer nedeni ise kombi kaynaklı olabilir.Özellikle kış aylarında kombi kullanmaktayız.Kombi kullanımında dikkat etmemiz gereken bazı kurallar vardır.Kombi vanaları açıkken ,güneş enerjisi sıcak su hattı,tesisatı üzerinde bulunan sıcak su vanası kapatılmalıdır.şayet kombi açıkken enerjinin sıcak su vanası kapatılmaz ise kombiden çıkan su evin içerisinde dolaşıp enerjiye kadar ulaşacaktır.

Sıcak su vanası kapalı konumda olursa enerjiye su basmayacaktır.zaman zaman sıcak su hattı üzerinde bulunan vana arızalı olmakta ve kapalı olduğunu düşündüğümüz vana su sızdırarak yine su akıtma sorunu oluşturacaktır.

Aşağıdan yukarıya basan suyu önlemek için çekvalf ,valf,denilen parça takılabilir.çekvalf  yukardan aşağıya su göndermekte fakat aşağıdan yukarıya çıkan kaçak suyu durdurmaktadır.

Adana da güneş enerjisi tamircisi olarak,şamandıra değişimi,çekvalf takması,değişimi,vana değişimi,gibi su kaçak arızaları çözümünde Aktaş enerji sistemleri olarak yanınızdayız.Her marka ve model ,yeni tip ve eski tip güneş enerjisi tamiri,satışı,kurulumu,bakımı yapmaktayız.Seyhan da güneş enerjisi tamircisi,Sarıçam da güneş enerjisi tamircisi,Yüreğir de güneş enerjisi tamircisi,Çukurova da güneş enerjisi bayisi Aktaş enerji firması.